رد کردن لینک ها

BMS چیست؟

Building Management System) BMS) سیستم مدیریت ساختمان یا همان سیستم اتوماسیون ساختمان به مجموعه ای از تجهیزات و روش های کنترلی اطلاق می گردد که با استفاده از رایانه به کنترل و مانیتورینگ تجهیزات مکانیکی و الکتریکی ساختمان از جمله تهویه، تهویه مطبوع، روشنایی، سیستم های امنیتی مانند کنترل تردد و دوربین مدار بسته، سیستم های ایمنی از جمله اعلام حریق و … می پردازد.

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان دارای دو بخش کلی نرم افزار و سخت افزار است که بخش نرم افزاری آن با روش های سلسله مراتبی پیکربندی می گردد. بخش نرم افزار می تواند از پروتکل های اختصاصی مانند C-Bus و Profibus یا از پروتکل های استاندارد از جمله DeviceNet ، SOAP ، Niagara ، BACnet ، LonWorks و Modbus استفاده کند. به طور معمول در پروژه هایی با مقیاس بالا و دارای سیستم های متنوع سرمایش، گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع و مجهز به سیستم های پیچیده ی الکتریکی و مکانیکی از سیستم اتوماسیون ساختمان استفاده می شود.

در صورتی که ساختمانی به این سیستم مدیریت یکپارچه متصل گردد، می توان کل مصرف انرژی آن را رصد نمود. در این صورت با احتساب یکپارچه سازی سیستم روشنایی هوشمند تا 70 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

به گفتگو بپیوندید

چهار + هفده =

بازگشت به بالای صفحه