رد کردن لینک ها

سناریوهای خانه هوشمند

خانه هوشمند – در بسیاری از موقعیتها در ساعات مختلف شبانه روز نیاز به انجام مجموعه ای از کارها به صورت همزمان وجود دارد تا بتوان شرایط خانه را به شرایط دلخواه و مورد نظر ( چه از نظر مصرف انرژی و چه از نظر ایمنی و امنیت ساختمان) تبدیل کرد .

یکی از جذاب ترین امکاناتی که خانه هوشمند برای ساکنینش ارائه نموده اجرای فرمان های از پیش برنامه ریزی شده ی متعدد، تحت عنوان سناریو است که بدون دخالت انسانها مجموعه ای از دستور العمل ها به صورت اتوماتیک انجام می پذیرد. به این ترتیب شما می توانید با تعریف مجموعه عملکردهای به هم پیوسته که سناریو نامیده می شوند برای سیستم خود بیشمار حالت پیش فرض را با توجه به امکاناتی که سیستم هوشمند در اختیار شما قرار می دهد تعریف نموده و در حافظه ی سیستم خانه ی هوشمند خود ذخیره نمایید.

بطور مثال در ساعات عدم حضور در منزل، بر اساس دستورات از پیش تعیین شده، اتفاقات و رویدادهای مختلفی از جمله خاموش شدن لامپ های اضافی، پوشش سیستم امنیتی جهت کل ساختمان، روشن شدن چراغهای نما، خاموش شدن تجهیزات برقی از جمله اتو و کولر ها، کاهش سطح فعالیت موتورخانه و… فقط با یک دستور تحت عنوان سناریوی عدم حضور به اجرا درمی آید. به این دستورالعمل یک سناریو گفته می شود.

سناریوی عدم حضور (خروج از واحد و وظایف یک خانه هوشمند)
در هنگام خروج از واحد با زدن كليد Exit كه در وسط تصوير صفحه اصلي وجود دارد، صفحه خروج از واحد باز مي‌شود، در سمت راست گزارش وضعيت تنظيمات خانه را مشاهده مي‌كنيد. چنانچه اين تنظيمات طبق ميل شما باشند مي‌توانيد با زدن كليد Ok از منزل خارج شويد.
صفحه قفل ظاهر مي‌شود و به اندازه مدت زماني كه در قسمت تنظيمات آنرا تعيين كرده‌ايد، به شما فرصت مي‌دهد تا از منزل خارج شويد سپس شرايط منزل را بدينصورت تغيير مي‌دهد.

– صفحه مانيتور قفل مي‌شود.

– چراغ‌ها خاموش مي‌شوند.

– اگر چراغي را بعنوان چراغ عدم حضور انتخاب كرده باشيد آنرا روشن مي‌كند و تا برگشتن شما روشن نگه مي‌دارد.

– دزدگير را فعال مي‌كند.

– كولرها را در صورتي كه در قسمت تنظيمات عمليات مورد نياز را انجام داده باشيد خاموش مي‌كند.

– همچنين در صورت انجام تنظيمات، شير گاز را نيز قطع خواهد كرد.

– امكان كنترل خانه توسط سيستم فرمان تلفني را در حالت آماده باش قرار مي‌دهد تا منتظر تماس شما باشد.

– منشي تلفني را فعال مي‌كند تا در صورت تماس افراد ، پيغام آنها را ضبط كند.

– تلفن كننده را در حالت آماده قرار مي‌دهد تا در صورت بروز هر حادثه‌اي، سريعاً با شما تماس گرفته و از موضوع مطلع كند.

سناریوی مهمان
هنگام ورود مهمان، انجام برخی از کارها در اولویت قرار دارد؛ بازکردن درب منزل، روشن کردن لامپ های راه پله، بستن پرده پذیرایی و روشن کردن لوستر، و شاید پخش یک موسیقی ملایم به همراه روشن کردن کولر اسپیلت سالن پذیرایی … بدیهی است که انجام توامان این کارها، وقتگیر خواهد بود، بنابراین می توان انجام هم زمان این موارد و بسیاری از کارهای لازم دیگر را به سیستم خانه هوشمند سپرد و اتفاقا، تمام این موارد همزمان و بدون مکث و تاخیر، اجرا می گردد.
کافیست به قسمت تنظیمات سیستم مراجعه و کارهای مورد نظر خود را در قسمت مربوط به سناریوی مهمان انتخاب کنید، در هنگام ورود مهمانها، تنها باید دکمه سناریوی مهمان را از روی مانیتور لمسی منزل و یا از طریق تلفن همراه و یا ریموت کنترل، فعال نمایید

و انواع سناریو های دیگر که می توانید با خانه هوشمند گیلاریا آنرا تجربه نمایید.

به گفتگو بپیوندید

نوزده − 4 =

بازگشت به بالای صفحه