رد کردن لینک ها

هوشمند سازی بناهای مسکونی

دنیای هوشمند :

ما در دنیایی زیست می کنیم که به هر گوشه ای نگاه می کنیم

اثری از سیستم های نوین الکترونیکی می بینیم از گوشی   های هوشمند که اغلب همراه ما هستند تا ساعت های هوشمند و تلویزیون و یخچال و …. ، حال همه این ابزار ها به یک دلیل پدید آمدند، افزایش کیفیت زندگی ، اگر پیش از این با خانه هوشمند آشنا نشدین؛ احتمالا از امکاناتی که این سیستم میتونه در اختیار شما بگذاره، شگفت‌زده خواهید شد.

ساختمان هوشمند سبک زندگی شما را دچار تغییر می ده. شما تقریبا می تونید کنترل هر چیزی را در خانه هوشمند از راه دور و نزدیک انجام دهید. به عنوان مثال می‌ تونید چراغ‌ها و سیستم گرمایش و سرمایش خانه را از طریق موبایل خود و با اتصال به شبکه تنظیم کنید. 

همچنین می‌ تونید رویه ‌های مشخصی را برای انجام بعضی از فعالیت‌های روتین تعریف کنید. مثلا تنظیم کنید که کتری برقی به صورت اتوماتیک در ساعت شش و سی و پنج دقیقه صبح روشن شود. فراتر از موارد گفته شده سیستم ساختمان هوشمند می‌تواند به عوامل مختلفی واکنش هوشمند نشان دهد. به عنوان مثال میزان نور چراغ‌ها را می‌تواند بر اساس میزان نور محیط کم و زیاد کند؛ تا نور محیط همیشه در میزان مشخصی تنظیم شود.

 

امنیت :

ساختمان هوشمند تنها برای انجام بعضی فعالیت‌های ساده و جذاب نیست. این روش می‌تواند در امور مهم‌تری از جمله افزایش امنیت ساختمان موثر باشد. دوربین‌های مداربسته، قفل‌های هوشمند، سیستم های کنترل تردد ، سیستم‌های هشدار که در صورت باز و بسته شدن درب پیام می‌دهد و… از جمله موارد مهمی هستند که به کمک هوشمندسازی خانه‌ها می‌توانند امنیت شما را افزایش دهند. به عنوان مثال تصور کنید که شما می‌توانید به کمک گوشی تلفن همراه و از راه دور، درب خانه را قفل کرده و یا باز کنید.

اما این مورد تنها مزیت امنیتی سیستم ساختمان هوشمند نیست؛ بلکه بر اساس خلاقیت‌های گوناگون، می‌توانید از آن با اهداف مختلف استفاده نمایید. سیستم‌های هشدار آتش سوزی، زلزله، نشت گاز و… از جمله مواردی هستند که از این طریق موجب افزایش امنیت خانه‌های هوشمند می‌شوند. در خانه های هوشمند هر چیزی که از برق استفاده می کند را می توان کنترل کرد. فقط این به شما بستگی داره چطور از این سیستم استفاده بکنید .همواره تلاش گروه گیلاریا بر این هست تا این امر به شکل مقرون به صرفه با کیفیت به دست مشتریان گرامی برسد.

بازگشت به بالای صفحه