Banner
قالب اسنشیالز به همراه ووکامرس یک فروشگاه حرفه ای ارائه شده است
رشت، فلکه گاز،کوچه میرفیضی،خانه هوشمند گیلاریا
09013897033
تهران ، ولیعصر
021-987654

کنترل درب های پارکینگ

کنترل درب های پارکینگ

درب پارکینگ هوشمند یکی از امکانات خانه هوشمند است که امروزه بسیار مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. تا به حال خیلی مواقع پیش آمده است که ما فراموش کردیم درب پارکینگ خود را به هر دلیلی پس از خروج خودرو ببندیم. سیستم های هوشمند سازی ساختمان یک راه حل برای پیش گیری از این موضوع و عدم فراموشی ارائه کرده است. با استفاده از این راه حل، شما یک قدم به خانه هوشمند نزدیک تر می شوید.

استفاده از این روش، 2 ویژگی مهم برای شما فراهم می شود: یکی راهی برای مانیتور کردن وضعیت درب پارکینگ هوشمند و دیگری قابلیت باز و بسته کردن درب پارکینگ هوشمند از راه دور و از هر جای دنیا. با این دو ویژگی و قابلیت که خانه هوشمند برای شما به ارمغان آورد، شما قادر خواهید بود تا به سرعت و به راحتی نگرانی خودتان در مورد درب اتوماتیک را بر طرف کنید.

درب پارکینگ هوشمند چگونه عمل می کند شما می توانید با اتصال درب اتوماتیک منزل به سیستم های امنیتی و روشنایی، یک قدم دیگر به خانه هوشمند نزدیک شوید. با اتصال درب اتوماتیک به سیستم امنیتی، هر بار که درب اتوماتیک پارکینگ شما باز شد، به شما از طریق پیامک اطلاع داده خواهد شد. بدین صورت، شما می توانید همیشه مراقب منزل خودتان باشید. بیایید یک مثال علمی بزنیم:

شما یک روز طولانی را پشت سر گذاشته اید. به خانه نزدیک می شوید. جلوی درب خانه، از طریق ریموت، در را باز می کنید. پس از ورود، بلافاصله موبایل شما زنگ می خورد، در همین زمان فرزند شما کنار شما می آید و از شما چیزی می خواهد. شما می خواهید به موبایل خود جواب بدهید و در عین حال به فرزند خود پاسخگو باشد.

5 دقیقه بعد، شما موبایل را جواب داده اید و وسایل مورد نیاز فرزندتان را نیز به او داده اید. اما در همین موقع یادتان می آید که ممکن است درب پارکینگ را باز گذاشته باشید. خوشبختانه شما درب اتوماتیک منزل را به سیستم هوشمندسازی ساختمان متصل کرده اید و می توانید از طریق تلفن همراه خود ، باز یا بسته بودن درب را چک کنید و چنان چه باز مانده بود، آن را از هر جایی ببندید.

ممکن است در ابتدا، این موضوع کمی ساده به نظر برسد، ولی کاربرد آن بسیار زیاد است. چندین سناریوی دیگر نیز وجود دارد که در آن ها ممکن است کمی ذهن انسان منحرف شود و حواس او از درب اتوماتیک پرت شود. موضوع مهم این است که تمامی این مشکلات از طریق هوشمند سازی ساختمان قابل حل هستند.

قبل از این که وارد بحث ” چگونه این کار را انجام می دهد ” بشویم، یک آیتم مورد بحث دیگر نیز وجود دارد. این دستگاه به عنوان انتخابی اختیاری تلقی می شود ولی بسیار پر کار بوده است. این دستگاه چیزی نیست جزء یک پریز هوشمند. این پریز اختیاری است یعنی لزومی ندارد که حتما از این دستگاه استفاده شود و برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک و دیدن وضعیت این درب، نیازی به این پریز نیست. با این حال، سطح امنیتی درب اتوماتیک شما را ارتقاء می دهد.

چنان چه شما پریز معمولی که برای درب اتوماتیک منزلتان به کار می رود را با یک پریز هوشمند عوض کنید. این امر برای شما امکان پذیر می شود که برق مورد نیاز درب اتوماتیک، برای باز و بسته شدن را در زمانی که خانه نیستید، قطع کنید. با این کار، دیگر کسی نمی تواند وارد خانه شما بشود.

چرا به درب پارکینگ هوشمند نیاز داریم؟ راه های زیادی برای اتصال درب های اتوماتیک به سیستم های هوشمند سازی ساختمان و خانه هوشمند وجود دارد. یکی از این راه ها که در عکس بالا نشان داده شده است، با به کار گیری یک موتور درب، سنسور و کنترلر می باشد. سنسور ها که در واقع، یک نوع مگنت هستند، به کنترلر اعلام می کنند که درب باز است یا نه.

کنترلر وضعیت درب را به تلفن همراه شما اعلام می کند. این اعلام می تواند از طریق اینترنت و یا پیامک صورت پذیرد. وقتی یک فرمان ، مبنی بر باز یا بسته شدن درب اتوماتیک ارسال می شود، کنترلر فرمان را دریافت می کند و برق ورودی موتور در را باز می کند و تا زمانی که سنسور اعلام نکرده است، این برق باز می ماند.

هوشمند سازی خانه شما، مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه دارد. بسیاری از سرقت هایی که از منازل انجام می شود، با استفاده از فرصت هایی مثل خالی بودن منزل است. مخصوصا باز بودن درب های اتوماتیک یکی از فرصت های بسیار خوب برای سرقت به شمار می رود و باعث می شود که سارق به راحتی و به سرعت وارد منزل بشود و هر آن چه را که می خواهد بردارد. اتصال درب اتوماتیک منزل ، به سیستم هوشمندسازی ساختمان، قابلیت های بسیار بهتری را به درب اتوماتیک می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، با تیم متخصص هوشمند سازی گیلاریا تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *