طراحی سایت در قزوین

سیستم اعلام حریق چیست

سیستم اعلام حریق چیست

اگر به دنبال این جوابی با من در ادامه این متن همراه باش
سیستم اعلام حریق چیست و بهترین سیستم اعلام حریق کدام است؟ طراحی و نصب اعلام حریق چگونه است و قیمت آن چقدر است؟ سیستم های اعلام حریق مورد تاییدی آتشنشانی کدام ها هستند و چطور بهترین سیستم اعلام حریق را انتخاب و نصب کنیم.
یک سیستم اعلام حریق مجموعه ای از تجهیزات اعلام حریق نظیر دتکتور دود، حرارت، شعله و گاز است که برای تشخیص علائم حریق و هشدار دادن از طریق آژیرها و فلاشرها استفاده می شود. طراحی، اجرا و استفاده درست از این سیستم، میتواند جلوی بسیاری از خطرات جانی و مالی را بگیرد. اما شاید برای شما جالب باشد دانستن این مطلب که با توجه به اهمیت بالای سیستم های اعلان حریق در پروژه های صنعتی و ساختمانی، اما متاسفانه بیش از 90درصد پروژه های سیستم های اعلان حریقی که در کشور کار می شوند، نهایت پس از چند ماه خاموش و بلا استفاده می شوند.
همچنین امروزه از سیستم های اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارت های ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حد لامکان از تلفات جانی جلوگیری شود.
معمولا در شروع پروژه های سیستم های اعلان حریق، کارفرمایان نیاز دارند که یک برآورد حدودی ای از سیستم اعلان حریق پروژه خود داشته باشند و اگر این پروژه حجم آن بزرگ باشد، مشمول صرف وقت و هزینه برای پیمانکاران است تا یک برآورد حدودی برای آن پروژه بدست بیاورند. در این نرم افزار آنلاین با وارد کردن مقادیر اوليه نظیر تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحدها، زير بناي ساختمان، تعداد طبقات پاركينگ و… مي توانيد بصورت آنلاین محدوده قيمتي پروژه خود را برآورد نماييد. همچنین تعداد تجهیزات اعلان حریق مورد نیاز نیز برای شما لیست خواهد شد البته با توجه به نوع دیتکتور و دقت آن هزینه تغییر می کند:
اجزای سیستم اعلان حریق
به طور کلی هر سیستم اعلام حریق از بخش های زیر تشکیل شده است:
مرکز کنترل اعلام حریق که وظیفه کنترل ورودی ها و خروجی ها را بر عهده دارد.
تجهیزات ورودی نظیر انواع دتکتورهای دود، حرارت، گاز، شعله، شستی اعلام حریق و…
انواع تجهیزات هشداردهنده نظیر آژیر اعلام حریق، فلاشر و…
منبع تغذیه که وظیفه تامین انرژی الکتریکی سیستم را در طول دوره فعالیتش بر عهده دارد.
تجهیزات جانبی دیگری نیز نظیر انواع ماژول های ورودی و ماژول های خروجی که برای ارتباط سیستم اعلان حریق با سایر سیستم ها و تجهیزات به کار می روند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های اعلان حریق می تونید به این برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های اعلان حریق می تونید به این <a href=”http://wikifire.ir/firealarm/”>لینک</a>
مراجعه و یا با تماس بگیرید.
انتهای کلام اینکه میلیاردها میلیارد هزینه صرف اجرای سیستم های اعلان حریق می شود. این سیستم ها می بایست با رعایت اصول تعمیر و سرویس و نگهداری، دائما فعال و بدون خطا باقی بمانند. اینگونه سیستم ها برای زمانی در نظر گرفته شده است که به عنوان مثال اگر در طول سالیان سال در هر لحظه ای حریقی واقعی رخ داد، بتواند ساکنین و کارکنان آن محل را از خطر آگاه سازد. همچنین ممکن است در طول ده سال و یا بیشتر حریقی در ساختمان یا فضای تحت پوشش رخ ندهد. اما اگر حریقی رخ دهد و این سیستم نتواند تشخیص دهد و هشدارهای لازم را صادر کند، عملا می توان در نظر گرفت که تمامی هزینه های انجام شده برای این سیستم دور ریخته شده است.
شرکت گیلاریا افتخار این رو داره از مرحله طراحی ، نصب ، نظارت ، اجرا و پشتیبانی طولانی مدت رو در کنار شما مشتری گرامی باشه در صورت اطلاعت بیشتر در این خصوص می تونید از راه های ارتباطی و شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشین.
یک آرامش مدرن با گیلاریاطراحی سایت در قزوین

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *